Veikkausliigan seurojen akkreditointikäytännöt medialle 2019
8.5.2019 10:30 Uutiset / Urheilutoimittajain Liitto ry

Veikkausliigan seurojen akkreditointikäytännöt medialle 2019

Veikkausliigassa järjestävä seura eli kotijoukkue päättää ottelutapahtuman akkreditointikäytännöstä. Seuraavassa kooste Veikkausliigan seurojen akkreditointikäytännöistä alkaneella kaudella 2019 median toiminnan helpottamiseksi.

Erillinen ennakkoakkreditoituminen ei ole käytössä seuraavilla seuroilla:
FC Lahti, IFK Mariehamn, Ilves, KPV, KuPS

Ennakkoakkreditoituminen on käytössä kaikissa otteluissa seuraavilla seuroilla:
FC Honka, FC Inter, HJK, SJK, VPS

Ennakkoakkreditoituminen voi olla käytössä joissakin otteluissa
seuraavilla seuroilla:
HIFK, RoPS

Usein FC Hongan, FC Interin, HIFK:n, RoPS:n, SJK:n tai VPS:n otteluissa vierailevien toimittajien on mahdollista ennakkoakkreditoitua kausikohtaisesti edellä mainittujen seurojen ottelutapahtumiin. HJK:n ottelutapahtumiin akkreditoidutaan aina ottelukohtaisesti.

Lisätiedot seurojen akkreditointikäytännöistä:
FC Honka: Nuppu Böhmig, viestinta@esport.fi
FC Inter: Heli Annala, heli.annala@fcinter.fi (www: https://fcinter.fi/katsojille)
FC Lahti: Taneli Okkonen, taneli.okkonen@fclahti.fi ja Päivi Arpiainen, paivi.arpiainen@fclahti.fi
HIFK: Viktor Fagerudd, viktor.fagerudd@hifkfotboll.fi (www: https://hifkfotboll.fi/media)
HJK: Jupe Väre, media@hjk.fi (www: https://hjk.fi/media)
IFK Mariehamn: Per-Ingmar Berglund, per-ingmar.berglund@ifkmariehamn.com
Ilves: Sebastian Kajander, sebastian.kajander@kangasala.fi (www: https://ilvesedustus.fi/media)
KPV: Petri Kiviniemi, ptrkiviniemi@gmail.com ja Ilkka Junttila, ilkka.junttila@kpv.fi
KuPS: Martti Juurtela, martti.juurtela@kups.fi
RoPS: Pasi Pikkupeura, pasi.pikkupeura@rops.fi
SJK: Lari Paski, lari.paski@sjk.fi
VPS: Roope Kuisma, roope.kuisma@vepsu.fi

Lisätiedot: Veikkausliiga, viestintäpäällikkö Pyry Waltari, puh. 040 716 8748.

Lähde: Veikkausliigan tiedotus.


   
Oulun Seudun Urheilutoimittajat
«  Toukokuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
 
 
 Tapahtuma
 
 Koulutus
 
 Kokous
 
 Ilmoittautuminen
 
 Hakuaika
 
 Fair Play -lehti
Kategoriat