Suomen olympiajoukkueen urheilijoiden paluuajat Riosta
19.8.2016 14:19 Uutiset / Urheilutoimittajain Liitto ry

Suomen olympiajoukkueen urheilijoiden paluuajat Riosta

Suomen joukkueen urheilijat palaavat Riosta kotimaahan eri aikoina suoritustensa jälkeen. Urheilijoita on mahdollisuus haastatella Helsinki-Vantaan lentoasemalla paluun yhteydessä.

Mikäli haluat tehdä haastatteluita, ilmoitathan päivämäärät alla olevasta listasta Olympiakomitean viestintäkoordinaattorille: Hanna Parviainen, hanna.parviainen@noc.fi. Haastatteluita järjestetään vain pyynnöstä. Studiovieraat sovitaan suoraan olympiajoukkueen viestintäpäällikön kanssa: Mika Noronen, mika.noronen@noc.fi.

Suomeen ovat palanneet jo seuraavat urheilijat: Satu Mäkelä-Nummela, Vesa Törnroos, Lotta Lepistö, Juho Reinvall, Samuli Piippo, Jenna Laukkanen, Ari-Pekka Liukkonen, Matti Mattsson, Oskar Kirmes, Anni Vuohijoki, Mimosa Jallow, Emilia Pikkarainen, Tuuli Petäjä-Siren, Roope Kakko, Milko Tokola, Anne-Mari Hyryläinen ja Milko Tokola.

Lisätiedot:
Olympiajoukkueen viestintäpäällikkö Mika Noronen, puh. 040 504 8714, mika.noronen@noc.fi
Paluuhaastattelut viestintäkoordinaattori Hanna Parviainen, puh. 040 679 0668, hanna.parviainen@noc.fi

****

PALUUAJAT

19.8. klo 17.15 LINDGREN JOONAS, LINDGREN NIKLAS
19.8. klo 23.55 HIETANIEMI RAMI               

20.8. klo 16.15 UTRIAINEN SANNI
20.8. klo 17.35 NEZIRI NOORALOTTA
20.8. klo 17.35 VÄLIMÄKI TERO            

21.8. klo 14.50 MURTO WILMA
21.8. klo 14.50 NIKKANEN MINNA
21.8. klo 14.50 SÖDERBERG DAVID
21.8. klo 17.00 POTKONEN MIRA
21.8. klo 18.25 MÖRÖ OSKARI
21.8. klo 18.45 KINNUNEN JARKKO
21.8. klo 18.45 PARTANEN VELI-MATTI
21.8. klo 22.45 VAINIO NANNA

22.8. klo 19.15 OJALA ALEKSI
22.8. klo 19.15 SANDBLOM LINDA
22.8. klo 21.00 TAMMINEN NOORA
22.8. klo 21.00 WIKSTRÖM URSULA                    

23.8. klo 14.50 MANNIO ARI
23.8. klo 17.30 NIRKKO TAPIO
23.8. klo 17.30 PITKÄMÄKI TERO
23.8. klo 17.30 RUUSKANEN ANTTI
23.8. klo 17.30 TENKANEN TUULA
23.8. klo 18.45 OLLI PETRA
23.8. klo 21.00 TAPPER KAARLE               

24.8. klo 16.20 CEDERCREUTZ CAMILLA
24.8. klo 16.20 RUSKOLA NOORA             

25.8. klo 08.50 MÄKELÄ KRISTIINA
25.8. klo 08.50 VOLKOVA EKATERINA                  

5.9. klo 13.20 SEPPÄLÄ HANNA-MARIA

Lähde: Suomen Olympiakomitean tiedotus.


   
Urheilutoimittajain Liitto
«  Huhtikuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
 
 
 Tapahtuma
 
 Koulutus
 
 Kokous
 
 Ilmoittautuminen
 
 Hakuaika
 
 Fair Play -lehti
Kategoriat